Whatsapp Destek: 0 (541) 403 98 51

3. Sınıf Teknookul Bilsem Hazırlık Resim Kitabı

140,00 TL

  • Sosyal Medyada Paylaş

Yüksek Güvenlikli Alış Veriş

Hızlı Kargo

300 TL ve Üzerinde Kargo Ücretsiz

İade Garantisi

RESİM KİTABI-3

Sayfa Sayısı: 128 Sayfa

Sayfa Boyutu: 21*29,7 (A4)

Kitap İçeriği: Malzemeleri Tanıyalım, Çizgi, Doku, Eskiz Nasıl Yapılır?, Oran-Orantı, Perspektif, Perspektif Eğrisi, Işık ve Gölge, Küp Nasıl Çizilir?, Sandalye Nasıl Çizilir?, Elma Nasıl Çizilir?, Kumaş Nasıl Çizilir?, Sandalye Üzerinde Kumaş Çizimi, Masa Nasıl Çizilir?, Huni ve Silindir Nasıl Çizilir?, Natürmort, İnsan ve Anatomi, Çöp İnsan Çizimi, Çöp İnsan Boyutlandırma, İmgesel (Hayal Gücü), Renk Bilgisi, Dijital Resim

Resim çizimi sanatsal aktiviteler içerisinde talep gören ve ilgi uyandıran önemli alanlardan biridir. Dünya da önemli temsilcilerinin yanı sıra ülkemizde de önemli adımlar başlamış, akademik eğitimler ile mesleki ve sanatsal değer yaratma süreci hızlanmıştır. Üstün yetenek becerilerinden biri olan resim çizme; hem yaratıcı düşünmeye hem de sanatsal doyuma karkı sağlamaktadır.

“RESİM KİTABI” resim yeteneğini geliştirmek, ders içeriğine katkı sağlamak ve teknik bilgi birikimi kazandırmak amacı ile oluşturulmuştur. Temel resim bilgilerinden imgesel çizim tekniklerine kadar geniş bir yelpazede resim çizimi aktarılmaktadır. Kitap ile birlikte sağlanacak kazanımlar şöyledir;

  • Resim Malzemelerini tanımak: resim çiziminde kullanılan kalem modelleri, boya, fırça ve silgi bilgileri aktarılarak kullanım alanları anlatılmaktadır.
  • Kalem tutma becerisi: resim çiziminde kalem tutma yöntemleri ve bu yöntemler ile çizim teknikleri hakkında bilgi içermektedir.
  • Çizim becerisi: çizgi çalışması, eskiz, doku, perspektif, ışık gölge, natürmort ve insan anatomisi hakkında bilgi verilerek çizim yöntemleri anlatılmaktadır. Çizim tekniklerinin anlatımı yanı sıra örnek çizimler ile de öğretim pekiştirilmektedir.
  • Hayal gücü: imgesel aktarımlarda dikkat edilmesi gereken hususlar aktarılarak çizim çalışmasında püf noktalar anlatılmaktadır.
  • Dijital resim: Dijital resim hakkında bilgi aktarılarak kullanım yöntem ve araçları hakkında bilgi aktarılmaktadır.

 

Yorum Yap

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız Üye Girişi Yapmak İçin Buraya Tıklayınız.

BÜLTENLERE KAYDOLUN

İndirimden İlk sen haberder ol. Bülten için bugün kaydolun